Zpět na Výkonnou radu


Tisková zpráva
ze 8. schůze Výkonné rady ČSTS
dne 25. 9. 2000 v Brně (HS)
a společného jednání se SR ČMTO

Přítomni: Odstrčil, Barnat, Dvořák A., Fajkus, Novotný

Dle zápisu VR08 zpracoval P.Odstrčil

Zpět nahoru

Tisková zpráva
ze 7. schůze Výkonné rady ČSTS
dne 10. 9. 2000 v Brně (HS)

Přítomni: Odstrčil, Barnat, Dvořák A., Fajkus, Novotný, Dávidek

Dle zápisu z VR07 zpracoval P. Odstrčil

Zpět nahoru

Tisková zpráva
ze 6. schůze Výkonné rady ČSTS
dne 7. 8. 2000 v Žinkovech (středisko ČASPV)

Přítomni: Odstrčil, Barnat, Dvořák A., Fajkus, Novotný
Omluveni: -

Další zasedání VR07 se uskuteční 10.9.2000 v 9:00 v Brně (před zasedáním PR04).

Dle zápisu VR06 sestavil: Odstrčil

Zpět nahoru

Tisková zpráva
ze 5. schůze Výkonné rady ČSTS
dne 4. 6. 2000 v Hradci Králové (TŠ Bonstep)

Přítomni: Odstrčil, Barnat, Dvořák A., Fajkus, Novotný
Omluveni: -

Zasedání VR bylo věnováno kontrole přípravy zasedání PR03, zejména dokumentů připravených k projednání. Proto byl program jednání v ostatních bodech zkrácen jen na nejnutnější úkoly.

Další zasedání VR06 se uskuteční 7.8.2000 v 9:00 v Žinkovech (před zasedáním PR04).

Dle zápisu VR05 sestavil: Odstrčil

Zpět nahoru

Tisková zpráva
ze 4. schůze Výkonné rady ČSTS
dne 2. 5. 2000 v Brně (zas.místnost ČASPV)

Přítomni: Odstrčil, Barnat, Dvořák A., Fajkus, Novotný

Dle zápisu VR04 zpracoval P. Odstrčil

Zpět nahoru

Tisková zpráva
ze 3. schůze Výkonné rady ČSTS
dne 12.3. 2000 v Brně

Přítomni: Odstrčil, Dvořák A., Fajkus, Novotný, Dávidek (NRT)
Omluveni: Barnat

Dle zápisu VR03 sestavil P. Odstrčil

Zpět nahoru

Tisková zpráva
z jednání VR02
31. 1. 2000 v Brně

Přítomni: Odstrčil, Barnat, Dvořák A., Fajkus, Novotný, Dávidek (manNRT).

Dle zápisu VR02 sestavil: P. Odstrčil

Tisková zpráva
z jednání VR01
16. 12. 1999 v Praze

Přítomni: Odstrčil, Barnat, Dvořák A., Fajkus, Novotný, Ševčík (host).

Dle zápisu VR01 sestavil: P. Odstrčil

Zpět nahoru

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ VÝKONNÉ RADY ČSTS
PRO OBDOBÍ 2000 - 2003

Nové volební období 2000 - 2003 bude nejen přechodem do nového tisíciletí, ale hlavně historickým zlomem v zapojení naší společnosti do evropských a světových struktur. Globalizace veškerých činností, ekonomické propojení s celým vyspělým světem a přizpůsobování naší společnosti evropským a světovým trendům a pravidlům budou rozhodující momenty i v oblasti našeho společného zájmu - tanečního sportu.

Bude se podstatně měnit i samo prostředí tanečního sportu. Vznik nových světových center a tanečních velmocí, nových mocenských struktur, užší zapojení do obecné organizace sportu a hlavně postupující komercionalizace budou rozhodující elementy, na které bude nutno reagovat a do nichž bude nutné se zapojit.
Koncentrace a polarizace bude hlavním trendem i v našem svazu. Vedle "superklubů", které budou soutěžit nejen o mistrovské tituly, ale i o přízeň médií a sponzorů, se bude stále obtžížněji vést klubům, které si budou snažit uchovat nezávislost. Rozdělení sfér vlivů bude nutno ze strany ČSTS kontrolovat tak, aby prostředí tanečního sportu zůstalo dostatečně otevřené pro vznik nových myšlenkových proudů, tanečních směrů a objevování a prosazování talentů.

Český svaz tanečního sportu si vybudoval dostatečně pevnou pozici ve státní organizaci sportu i v Mezinárodní federaci tanečního sportu. Jsme členy Českého olympijského výboru a Rady sportovní reprezentace při Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy. Z hlediska státní podpory sportu jsme byli zařazeni do první skupiny 34 sportů s největší podporou státu. Toto postavení bude nutné nejen obhájit, ale dokázat, že naše postavení není dáno jen organizačně. Bude nutné je podpořit mezinárodními výsledky. Dokázat, že v konkurenci špičkových sportovců naší země se neztratíme, a že vedle jmen jako je Jágr, Lendl nebo Neumannová, budou naše děti stejným dechem říkat jména našich tanečníků.

Vše musí být samozřejmě podepřeno dostatečným ekonomickým zázemím. Zásadním nedostatkem na tomto poli je spoléhání se pouze na vlastní zdroje. Vzájemným se "odíráním" náš sport nemůže nikdy zbohatnout a vytvořit dostatečné zdroje. Navíc toto slabé ekonomické zázemí ještě zhoršujeme vývozem takto získaných prostředků a neekonomickým "nakupováním" tanečního know-how v zahraničí.

Nechceme zůstat sportem bohatých, protože naše země není tak velká, aby mohla zanedbat "chudé" talenty. Chceme také taneční sport prosadit jako součást životního stylu. Je třeba získat manažery a ekonomy, kteří dokáží najít externí zdroje financování našeho sportu, kteří jej prosadí jako alternativu pasivního trávení volného času a kteří dokáží prodat naše know-how do zahraničí.

ČSTS je vlastníkem pořadatelských, reklamních a televizních práv na soutěže v tanečním sportu. Je garantem vzdělávacího systému v tanečním sportu. Tuto pozici bude nutno využít k celkové kultivaci tanečního sportu jako podnikatelského prostředí. Bude nutno jasně stanovit oblasti a podmínky pro podnikání v tanečním sportu a zainteresovat podnikatele na činnosti ČSTS.

Naše mezinárodní postavení je negativně poznamenáno malým počtem mezinárodních soutěží a akcí. Větší zapojení do organizace vrcholových mezinárodních soutěží a akcí může přinést řadu příležitostí pro naše páry a kolektivy, porotce a trenéry a podstatnou měrou může přispět ke zlepšení obrazu našeho sportu i u nás. Zajištění nepřímé podpory pořadatelů takovýchto akcí a zajištění pořadatelských práv od IDSF bude jedním z důležitých úkolů pro vedení ČSTS.

Soutěžní oblast je nejrozvinutější oblastí činností ČSTS. Systém postupových soutěží, vrcholící Taneční ligou i v mládežnické a juniorských kategoriích, podstatně přispěl k současné úrovni a popularitě našeho sportu. Koncepce Mistrovství se rovněž osvědčila a dotváří tento úspěšný systém. S rostoucí úrovní našich párů a kolektivů a jejich větší účastí na soutěžích IDSF však začíná náš soutěžní systém ztrácet motivační prvky zvláště pro nejvyšší kategorie. Proto bude nutné najít nové motivační prvky a dořešit tvorbu a činnost Národního reprezentačního týmu.

Metodika a vlastní taneční činnost jsou oblasti, ve kterých se ukazuje, že centrální řízení je nezvládnutelné a vede spíše ke stagnaci našeho oboru. Naopak otevřenost na tomto poli a využití tržního chování vede k větší svobodě tvorby, kreativitě a iniciativě. Na tomto poli půjde tedy především o udržení této otevřenosti, zvětšení informovanosti a zajištění možností vzdělávání. ČSTS by si měl ponechat v rukou pouze certifikační činnost, tj. systém licencí a garantovat vzdělávací systém. Trenérské licence budou používány ke garanci kvalit trenérů vůči jejich zákazníkům, licence porotců a funkcionářů budou sloužit ČSTS k udržení kvality soutěžního systému.

V uplynulém období bylo zavedeno tzv. kolektivní členství a zprostředkovávání individuelního členství kolektivními členy. Se zavedením této formy členství souviselo i zavedení přestupového řádu. Předpokladem těchto změn bylo, že kolektivní členové převezmou veškerou odpovědnost za své individuelní členy. Přestože kolektivní členové využívají všech přiznaných výhod, jejich vztah k členské základně tomu mnohdy neodpovídá. Proto bude nutné zajistit vazbu sankcí přestupového řádu na zajištění kvalitní péče o členskou základnu nejen v oblasti organizační, ale i trenérské.

Soutěžními formami společenských tanců se zabývají i další organizace v naší zemi. Vzhledem k příbuzným formám činnosti navrhujeme koordinaci našich činností ve vztahu k médiím a při organizaci vzdělávání.

Hlavní úkoly v oblastech činnosti jednotlivých členů VR budou v průběhu celého funkčního období tvořit:

President ČSTS
Postavení ČSTS v mezinárodním a národním měřítku, legislativa

Vicepresident ČSTS
Ekonomika, organizace, public relation

Vedoucí soutěžní oblasti

Vedoucí vzdělávací oblasti

Vedoucí oblasti porotců

Složení výkonné rady

Volení funkcionáři:
1. President: Petr Odstrčil
2. Vicepresident: Petr Barnat
Jmenovaní funkcionáři:
3. Vedoucí soutěžní oblasti: Alois Dvořák
4. Vedoucí vzdělávací oblasti: Luboš Novotný
5. Vedoucí oblasti porotců: Roman Fajkus

Zpracoval Ing. Petr Odstrčil dle návrhů uvedených členů VR
Schváleno presidiem ČSTS dne 28.11.1999 v Brně.

Zpět nahoru