Olomoucké seniorské šampionáty jsou minulostí

Víkend byl v Olomouci ve znamení tance. Mezi dvě soutěže o titul světového šampióna byly vloženy soutěže světového okruhu WDSF pořádané v rámci BANDI OK Dance Open.

V pátek se konalo Mistrovství světa v tanečním sportu kategorie Senior III ve standardních tancích. Soutěže se zúčastnilo celkem 190 účastníků z 28 zemí světa. Domáci šampionát si samozřejmě nenechaly ujít ani české páry. Začínalo se lehce po poledni a soutěž vyvrcholila kolem 23 hodiny večer. Až do samotného finále se probojoval taneční pár Josef Stehlík - Eva Stehlíková, který nakonec obsadil 6. místo. Jeden pár jsme měli ještě v čtvrtfinále, a to pár Jaroslav Zeman - Pavla Zemanová, který skončil 22.

Zdálo by se, že se v této kategorii tančí už bez nervů, ale když jsme procházeli zázemím, napětí na účastnících znát bylo (postoupím/nepostoupím?), i když nálada uvolněnější určitě byla.

V neděli to bylo snad ještě pohodovější. Hlavně na českých párech bylo vidět, jak si to užívají. Snad je jen škoda, že se toto Mistrovství světa v tanečním sportu kategorie Senior II Standard neprolínalo s nějakou další soutěží a nebylo více diváků, což by určitě přispělo k ještě lepší atmosféře.

Našich párů bylo opět hodně. Nejlépe z nich si vedl pár Ivo Šimáček - Kateřina Bendová, který postoupil do semifinále a obsadil konečné 12. místo.

Je třeba z tohoto místa ocenit práci organizačního týmu pod vedením pana Františka Dávidka, který opět prokázal své skvělé organizační schopnosti a zvládnul ‘obsloužit’ během celého víkendu přes 500 tanečních párů.